Banner

Reklama 125x125px

Banner

150px vlevo

Banner

Reklama 120x240px

Banner

Statistika

Členové : 1157
Obsah : 1078
Počet zobrazení článků : 720676

Reality a ubytování

Svoboda & Williams, realitní kancelář v Praze, Vám doporučí optimální řešení při prodeji či nákupu Vaší nemovitosti, zprostředkuje nejen pronájem bytu v Praze ale také nabídne ubytování v pražských boutique hotelech.

Reklama 120x600px

Banner
Banner

Malý chemik

Hodnocení uživatelů: / 44
NejhoršíNejlepší 

Chemie je zajímavá, přezajímavá věda. Samozřejmě ale jenom tehdy, dělají-li chemikálie ve zkumavkách, baňkách a křivulích něco pozoruhodného a člověk se kvůli tomu nemusí učit nespočetné složité a nudné vzorečky.
Chemie je něco úžasného, může-li si s ní člověk toliko hrát.


Tak smýšlel tento chlapec ve chvíli, kdy konečně díky svým narozeninám svíral v rukou dar, o němž tak dlouho snil. Tedy Malého chemika. Takovou docela malou dětskou laboratoř, v níž se ukrývaly rozmanité substance, jež smíseny podle návodu měly učinit to či ono.
Chlapec smíchal první lektvar. Bylo zajímavé, že tento se rázem z čiré kapaliny změnil v tekutinu modrou. Ale to vlastně nebylo vůbec nic ve srovnání…
Pak smíchal něco jiného a nová látka překvapivě zezelenala. Ale kam se to hrabalo na…
Připravil novou sloučeninu, jež byla poněkud do šeda. Ale ani to nebylo nic ve srovnání s…
Další a další pokusy přinášely stále nová a nová překvapení. Tu to zbělelo, tu vyprsklo, tu vypěnilo,…
Ale ani to nebylo nic ve srovnání s…
S pokusem, jenž v návodu k použití nebyl. S pokusem, jenž byl skutečně chlapcovým vlastním „vědeckým“ objevem.
Smíchal totiž většinu zdejších preparátů, nechal je ve skleničce pěkně odstát na kuchyňské lince a pak se to stalo.
Omylem to místo vody vypil jeho tatínek. A bylo obdivuhodné sledovat, co se dělo dále. Žádná jednoduchá, ba primitivní barevná proměna.
Tatínek vyprsknul, zbělal, zezelenal, zmodral, zsinal a vypěnil.
Prostě něco úžasného. Přesně jak jsem zmínil v úvodu. Pokud si s ní člověk může pouze hrát, aniž by se musel učit nějaké vzorečky, je chemie vědou ohromně zábavnou.Kniha Pro srandu (vám a) králíkům z pera Viktor Pondělíka a tužky Pavly Soukupové, obsahující více než tři desítky podobně laděných ilustrovaných povídek, vyšla nákladem, jenž je rovněž spíše pro srandu králíkům, nejspíše pro potěchu blízkých a šuplíku. Byl-li by však zájem, je k mání i vám. Na dobírku za pouhý jeden „obrázek Karla IV. z dílny České národní banky“ plus poštovné na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

hledání

Přihlášení

Článek

Letní péče o dětskou pokožku
Na letošní květen předpovídají lehce chladnější počasí, než na jaké jsme byli zvyklí v uplynulých letech. Je tedy pravděpodobné, že pořádné léto přijde, kdy má. Ale už v květnu se teploty vyhoupnou a musíme začít chránit citlivou dětskou kůži před sluníčkem, před komáry apod. V článku přinášíme nejen tipy na opalovací mléka a kosmetiku, ale i praktické rady. Čtěte více...

 

160x480px

Banner